Sanatorium w Truskawcu - BIURO TURYSTYCZNE "TERRA TOUR" KRAKOW

Przejdź do treści

Menu główne:

Sanatorium w Truskawcu

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów
Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
Truskawiec to najbardziej znany kurort Ukrainy, kiedy w XIX wieku szukano tu ropy naftowej, a odkryto lecznicze wody, z których Truskawiec słynie do dziś. W przedwojennej Polsce Truskawiec miał niezwykłe powodzenie zwłaszcza wśród elit. Kurort leży w przepięknej okolicy, u podnóża Karpat na wysokości 350 m n.p.m. W odległości 100 km od Lwowa. Miasto TRUSKAWIEC (liczący 26,6 tysiąca mieszkańców) to czysta ekologicznie i przepiękna okolica z umiarkowanym kontynentalnym klimatem, bogactwem roślinności. Sam kurort jest najstarszym kurortem Europy, którego początek oznacza się na 1827 r. Na jego obszarze znajdują się duże złoża wód mineralnych z 14 źródłami ozokery. Hit Truskawca, stanowi NAFTUSIA która swą wdzięczna nazwę zawdzięcza nafcie, serwowana jest w różnych temperaturach - od 37 do 40 stopni.
O jakiej temperaturze wodę należy pić - o tym decyduje lekarz. Doskonale działa na nerki (ale pita koniecznie przed jedzeniem), wątrobę i dolegliwości przewodu pokarmowego. Uzasadnioną sławą cieszy się także józia, która dzięki zawartości substancji pochodzenia glicerynowego skutecznie odmładza skórę i uelastycznia ją. Naftusia ma to do siebie, że w ciągu 2 godzin traci swoje właściwości lecznicze. Dzisiejszy kurort, to modelowy ośrodek leczenia, wypoczynku i rekreacji, w którym wykorzystywane są najnowsze metody leczenia przy użyciu efektywnych metod leczenia. Każdego roku wypoczywa tutaj około 170 tysięcy kuracjuszy z Ukrainy oraz Europy (szczególnie chętnie odwiedzają go Niemcy, Anglicy, Szwedzi i Holendrzy), w komfortowych sanatoriach. Do Truskawca przyjeżdżają również dzieci, dla których przygotowana jest specjalna baza.

PROGRAM LECZENIA

CHOROBY NEREK I DRÓG MOCZOWYCH:

Zapalenie nerek i pęcherza moczowego w czasie kliniczno – laboratoryjnej remisji bez objawów niewydolności nerkowej oraz nadciśnienia tętniczego, chroniczne zapalenie nerek i pęcherza oddawania, kamica bez widocznego zaburzenia funkcji nerek i oddawania moczu, stany po wydaleniu przy pomocy instrumentów lub aparatury kamieni z nerek lub dróg moczowych, wrodzone anomalie nerek przy nieobecności objawów nerkowej niewydolności i jawnego zaburzenia oddawania moczu, chroniczne zapalenie prostaty.


CHOROBY ORGANÓW TRAWIENIA:
Chroniczne zapalenie wątroby, pozostałości po toksyczno – chemicznych uszkodzeniach wątroby w nieaktywnej fazie, stany pozakażeniowe wątroby, stany zapalne woreczka, stany zapalne woreczka żółciowego i przewodów żółciowych bez tendencji do częstych nasileń, kamica żółciowa z wyjątkiem wypadków wymagających interwencji chirurgicznej, dyskineza dróg żółciowych i pęcherza żółciowego, łagodna forma zapalenia trzustki bez częstych nasileń, zapalenia jelita grubego i cienkiego różnej etiologii nie w stanie ostrym, dyskineza jelit, dysbakterioza jelit.

SCHORZENIA PRZEMIANY MATERII:
cukrzyca w stanie stałej kompensacji, nadwaga. Oprócz powyższych chorób w uzdrowisku Truskawiec skutecznie walczymy z następującymi schorzeniami towarzyszącymi:

choroby układu kostnego, dyskopatia, osteoporozy deformujące, polianryty wymienno – dystroficzne., rtryty pourazowe, wymienno – dystroficzne schorzenia kręgosłupa; choroby obwodowego systemu nerwowego, choroby układu sercowo – naczyniowego: wahania ciśnienia na tle wegetatywno – naczyniowym, nerwice serca, funkcjonalne schorzenia kręgosłupa, różne ginekologiczne stany zapalne.
Metody lecznicze, stosowane w sanatoriach “Truskawiec kurort” S.A.
“Almaz”, “Berizka”, “Wesna”, Kasztan”, “Jantar”, “Krystal”, “Rubin”:

BALNEOTORAPIA: wewnętrzne zastosowanie wód leczniczych, kąpiele mineralne i perełkowe, sauna i basen z wodą mineralną.

HYDROKINEZYTERIAPA (uwaga!! -- płatne na miejscu)
masaże podwodne i wirowe, bicze Szkockie, ginekologiczne płukania, hydromasaż dziąseł wodą mineralną, płukanie jelita grubego (hydrokolonoterapia), mikrolewatywy z wodami mineralnymi oraz z odwarami ziół.
Peloidoteriapa (zastosowanie parafin i borowin):
okłady ozokerafinowe i ozokerafinowe, stalocieplna ozokerytoterapia, ginekoligiczne ozokerytowe i odbytnicze borowinowe tampony, stosowanie ozoparafiny w leczeniu paradontozy.
Oraz: Fizykoterapia, Inhalacje indywidualne, Speleoterapia, Aromaterapia, Leczniczy masaż. W sanatoriach wykonujemy także diagnostykę i badania analityczne. Oprócz ww. metod leczeniczych, które są wliczane w cenę pobytu, za dodatkową opłatą proponuje się: refleksoterapię, fitoterapię, zabiegi dentystyczne, usługi kosmetyczne, oraz rozbijanie kamieni ultradźwiękami przy pomocy aparatu “Dornier”.
Zapytaj o cenę....

"TERRA TOUR" SP Z O.O.
30-015 KRAKÓW UL.: CIESZYŃSKA 12/1-2
TEL.: +48 12 294 61 20
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego