Wycieczka po polsce - "TERRA TOUR" KRAKÓW

+ 48 12 294 61 20
Biuro Turystyczne "Terra Tour" Kraków
pl
cn
ru
es
it
en
sl
Przejdź do treści

Wycieczka po polsce

Oferta zamieszczona na stronie ma jedynie charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów
Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.
1 dzień
Przyjazd do Łańcuta, zwiedzanie Zamku:
Zamek w Łańcucie przez lata swojego istnienia był przebudowywany, rozbudowywany zależnie od woli właścicieli. Obecnie zespół pałacowo - parkowy w Łańcucie jest jedną z najwspanialszych rezydencji w Polsce, w której mieści się muzeum wnętrz. Oprócz bogato wyposażonych wnętrz zamku, na terenie rezydencji znajduje się również Powozownia, w której znajduje się największa kolekcja powozów w Polsce. Zamek otoczony jest Parkiem, którego alejami można pospacerować wśród ogrodu różanego czy włoskiego. Warta zobaczenia jest również oranżeria, glorieta, storczykarnia, Zameczek Romantyczny, stajnia.

Muzeum Gorzelnictwa:
Muzeum działa pod opieką „Polmos Łańcut” S.A. - najstarszej fabryki wódek w Polsce. Jej nieprzerwana działalność to okres ponad 200 lat – pełen wielu przeobrażeń, zmian w profilu produkcji, postępu w wyposażeniu technicznym oraz korzystnych przemian w warunkach pracy załogi. Skalę tych przeobrażeń obrazuje porównanie technologii produkcji i warunków pracy w okresie manufaktury w I połowie XIX wieku z obecnym zautomatyzowanym procesem technologicznym.

Przejazd do Rzeszowa, zakwaterowanie w hotelu, udział w rewii:
„Imperium” to 3 gwiazdkowy hotel, zlokalizowany w Rzeszowie. Warta obejrzenia jest Rewia Imperium, która kontynuuje najlepsze tradycje takich scen jak: Moulin Rouge, Lido, Folies Bergere, Crazy Horse czy Friedrich Stadt Palast. Carska Rewia Imperium to fascynujące układy taneczne, barwne kostiumy, które współgrając z muzyka tworzą wyjątkowy spektakl, który wprowadza widzów w muzyczną podróż dookoła Carskiej Rosji, teatrów Paryża czy tajemniczego Egiptu.


2 dzień
Przejazd do Krakowa. Zwiedzanie miasta Drogą Królewską, Wzgórze Wawelskie, Katedra
Droga Królewska rozpoczyna się od Bramy Floriańskiej i Barbakanu – unikatowej budowli militarnej w skali europejskiej. Ulica Floriańska wiedzie na największy średniowieczny rynek w Europie. Plac o wymiarach 200m x 200m wytyczono w XIII wieku. Na Rynku Głównym można oczywiście zobaczyć Sukiennice, Kościół św. Wojciecha, czy Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza. Przejście ulicą Grodzką na Wawel, a tam zwiedzanie Katedry, Zamku wraz z Komnatami Królewskimi.

3 dzień
Zwiedzanie Wieliczki
Kopalnia Soli w Wieliczce wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednocześnie jest najstarszym czynnym przedsiębiorstwem na świecie. Sól wydobywana jest w niej nieprzerwanie od XIII wieku. Trasa turystyczna obejmuje 20 komór i około 3 km korytarzy na trzech poziomach (od 64m do 135m pod ziemią). Zobaczyć można m.in. kaplicę Św. Kingi z żyrandolami z solnych kryształów, a także rzeźbami wykutymi w soli. Pod ziemią działa także restauracja, poczta, sklepy z pamiątkami. Jedna z podziemnych komór stanowi miejsce koncertów. Pod ziemią zobaczyć można wyrobiska górnicze, jeziora solankowe, wykonane w soli kaplice.

Opcjonalnie – opactwo Benedyktynów w Tyńcu
Opactwo powstało około 1044 roku. Do 1805 roku znajdowała się tam – prowadzona przez Benedyktynów szkoła wyższa, ciesząca się dużym uznaniem. Obecnie w klasztorze mieszka około 30 mnichów. Do zwiedzania udostępnione są: kościół, krużganki klasztorne, dziedziniec. Wart wysłuchania jest śpiewany przez mnichów chorał gregoriański.

Zwiedzanie Krakowa – Kazimierz
Kazimierz założony został przez króla Kazimierza Wielkiego w 1335 roku – przez długi czas był osobnym miastem, obecnie stanowi część Krakowa. Teren Kazimierza zamieszkiwali przeniesieni z Krakowa Żydzi, którzy rozbudowali miasto – tworząc synagogi, cmentarze, a także wzbogacając miejsce swoją kulturą.

4 dzień
Wyjazd do Pszczyny. Zwiedzanie Zamku
Zamek w Pszczynie – z myśliwskiej siedziby z XI lub XII wieku – stał się rezydencją porównywalną nawet z Wersalem. Pszczyna słynna była z polowań, co potwierdza głowa żubra upolowanego pod koniec XIX wieku w puszczy Białowieskiej. Ówczesny właściciel Zamku sprowadził w okolice Pszczyny żubry, na które potem polowali jego goście. Muzeum Zamkowe w Pszczynie poszczycić się może dyplomem „Europa Nostra 95”, który przyznany został za zachowanie i przywrócenie blasku wnętrzom z końca XIX wieku.

Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa w Tychach
Zwiedzić można tutaj zarówno Tyskie Browary Książęce jak i Tyskie Muzeum Piwowarstwa. Zwiedzanie obejmuje degustację piwa w pubie pod muzeum.

Zapytaj o cenę:
lancut
tyniec
kraków
foto
Wróć do spisu treści