Kraków dla Seniora - Biuro Turystyczne "Terra Tour" Kraków

PL
EN
RU
ES
Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego
„Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm”,
udzieloną przez PFR SA.
Przejdź do treści
Sanatorium Arkada
Sanatorium Południowy
Sanatorium Leśna
Kraków dla Seniora

Kraków dla Seniora

 
lesna

1 dzień

Przyjazd do Krakowa w godzinach porannych. Czas wolny na śniadanie (ewentualnie za dodatkową opłatą śniadanie), zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Droga Królewska podczas której zobaczymy najważniejsze zabytki Krakowa (Barbakan, ul Floriańska z restauracją Jama Michalika, w której swoja siedzibę miał Zielony Balonik, pierwszy w Polsce kabaret literacki, Rynek Główny z pięknymi Sukiennicami, Ratuszem, romańskim kościołem św. Wojciecha i przepięknym Kościołem Mariackim ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza.  Następnie ulicą Grodzka przejdziemy w kierunku Wzgórza Wawelskiego podziwiając po drodze między innymi kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła. Na Wawelu proponujemy zwiedzanie Katedry Wawelskiej, jednej z najważniejszych budowli sakralnych w Polsce, a także nekropolia polskich władców.
Około godzimy 14:00 czas wolny na obiad.
Czas wolny w centrum Krakowa (dla chętnych zwiedzanie Muzeum Kamienica Hipolitów lub Podziemi Rynku Krakowskiego)

2 dzień

Kraków Jana Pawła II : zwiedzanie miejsc związanych z Janem Pawłem II, Kościół św. Floriana, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach, wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej tętniącego zżyciem miejsca kultu Matki Boskiej słynącego z cudownego obrazu Matki Boskiej oraz nabożeństw Dróżkowych. Następnie przejazd do Wadowic, zwiedzanie domu Jana Pawła II, degustacja kremówki papieskiej w kawiarni.
Powrót do Krakowa.

3 dzień

Po śniadaniu zwiedzimy żydowski Kraków, czyli krakowski Kazimierz, gdzie od czasów Kazimierza Wielkiego mieszkali żydzi, a początkowo niezależne miasto z czasem stało się dzielnicą Krakowa. Ten urokliwy zakątek miasta to mieszanka dwóch kultur katolickiej i żydowskiej, bo obok ważnych zabytków żydowskich jak synagogi, bożnice czy cmentarz  Remuh, zobaczymy kościoły katolickie.
Ważnym miejscem na Kazimierzu jest Fabryka Oskara Schindlera, dzisiaj oddział  Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, w którym zapoznamy się z realiami życia  żydów od okresu przedwojennego do lat po II Wojnie Światowej. (zwiedzanie)
Czas wolny. w zależności od układu dni w tygodniu proponujemy – Dancing w Centrum Krakowa lub spektakl w Operetce Krakowskiej.
kr

4 dzień

Po późniejszym śniadaniu przejazd do Kopalni Soli Bochnia, zwiedzanie Kopalni Soli połączone ze słodkim poczęstunkiem.
Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną

w cenie:


-3 noclegi w hotelu 3 gwiazdki w Krakowie; pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, na życzenie pokoje 3, 4 osobowe.
- 3 śniadania w formie bufetu
- zwiedzanie Krakowa z przewodnikiem
- zwiedzanie Kazimierza z przewodnikiem
- wycieczka Śladami Jana Pawła II z pilotem

W cenie nie są ujęte obiady i kolacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Cena na zapytanie:
napisz terrabiuro@terratour.pl lub zadzwoń: +48 605 897 247
Biuro Turystyczne "TERRA TOUR" KRAKÓW
Sanatorium Leśna
Sanatorium Południowy
Sanatorium Arkada
Kraków dla Seniora
Wróć do spisu treści